Actualitate· 1 min citire

Doi copii din Toplița au fost prinși la furat de jucării

idee-ingenioasa-la-constanta-jucarii-la-kilogram-vandute-in-primul-magazin-de-jucarii-reciclate-galerie-foto-153999_71978300

idee-ingenioasa-la-constanta-jucarii-la-kilogram-vandute-in-primul-magazin-de-jucarii-reciclate-galerie-foto-153999_71978300

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 3 mai 2019, 12:11

La data de 01.05.2019, în jurul orei 22:00, Poliția Orașului Borsec a fost sesizată telefonic, prin intermediul S.N.U.A.U. 112, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns într-un chioșc din localitate, de unde au sustras mai multe jucării, cauzând un prejudiciu de aproximativ 200 de lei.

La fața locului, prin deplasarea rapidă a unei patrule de siguranță publică, au fost prinși în flagrant un băiat de 11 ani și sora acestuia de 14 ani, ambii din municipiul Toplița, asupra cărora au fost găsite bunurile sustrase și recuperate, astfel,  în totalitate.

În cauză sunt continuate cercetările, cu respectarea procedurii speciale în cazul infracțiunilor comise de minori, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, pentru care va fi propusă soluție legală prin Parchetul de pe lângă Judecătoria Toplița.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate