Actualitate· 1 min citire

Urs mort găsit de polițiştii harghiteni într-o pădure din Suceava

Urs mort găsit de polițiştii harghiteni într-o pădure din Suceava

Urs mort găsit de polițiştii harghiteni într-o pădure din Suceava

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 3 aug. 2021, 15:17

Animalul a fost găsit de reprezentanții Ocolului Silvic Broșteni

Astăzi, în jurul orei 11:10, Poliția Municipiului Toplița a fost sesizată telefonic, de către reprezentanții Ocolului Silvic Broșteni, județul Suceava, despre faptul că un paznic de vânătoare ar fi găsit un urs decedat, într-o zonă împădurită, aflată în apropierea limitei cu județul Harghita. 

La fața locului s-a deplasat o echipă operativă complexă, din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Harghita, fiind contactată și Direcția Sanitar Veterinară, pentru verificarea sesizării,  iar în cazul confirmării acesteia, în vederea stabilirii cauzelor și împrejurărilor decesului ursului și luării măsurilor legale ce se impun.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News